Lista aktualności Lista aktualności

Świątecznie w Nadleśnictwie

Dary lasu na Święta

Święta Bożego Narodzenia  to czas radości, w Nadleśnictwie Łomża mogliśmy tego doświadczyć  z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży oraz Zespołem Szkół Specjalnych w Łomży, którzy 19 grudnia odwiedzili nas.

Jednym z elementów tych Świąt, to pojawiająca się w naszych domach „CHOINKA”. Co mają z tym wspólnego leśnicy, o tym mogli dowiedzieć się uczestnicy warsztatów.  Dzieci wiedzą jak wygląda choinka i co można pod nią znaleźć, ale z jakich gatunków  może powstać wprowadza ich w stan zdziwienia. Jak powstaje choinka, jaki gatunek  kłuje i dlaczego „choinka”  nie gubi igieł, o tym wszystkim dzieci mogły  się dowiedzieć podczas tych spotkań.

Będąc w siedzibie  Nadleśnictwa Łomża dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sprzedaż choinek i dlaczego warto wybrać żywą a nie sztuczną choinkę.

Mając dary lasu tj, gałązki gatunków iglastych, szyszki uzyskane z wyłuszczarni nasion,  wykorzystaliśmy do zrobienia stroików i ozdób świątecznych. Aby radość trwała dłużej, dzieci zabrały swoje ozdoby w celu uatrakcyjnienia aranżacji własnych domów.